5. 4. 2016

SPOLUPRÁCE SE SEVT.CZ


Ahoj!

Nedávno se mi od milé Ivy dostala nabídka spolupráce s eshopem www.sevt.cz. Tento obchůdek nabízí naprosto všechny vymoženosti do kanceláře, do školy, na domácí kutění a mnoho dalšího. S Ivou jsme se domluvily na tom, že mi zašle fixy na porcelán, které se nemusí nechávat zapéct v troubě, ale jen stačí nechat je na 48 hodin zaschnout. Přestože byla domluva trošku krkolomná (stěhovala jsem se atd), podařilo se fixky doručit a já jsem s radostí zkusila další typ fix na porcelán (první najdete zde), protože těch není prostě nikdy dost!


Jako první jsem se rozhodla si pomalovat bílý talíř. Dostala jsem tři barvy, teda dvě barvy, ale tři fixy - dvě černé a jednu žlutou, což mi udělalo radost. Talíř jsem obtáhla po úplném kraji žlutou a udělala podél té žluté čáry černé tečky, doprostřed jsem si nakreslila pandičku a k tomu napsala „life isn't always black and white“, nebo tak něco. Talíř jsem nechala podle pokynů zaschnout dokonce i déle než 48 hodin, no a důvod, proč tu není fotka je takový, že se mi při umývání pod vlažnou vodou prostě obrázek úplně sloupnul a odkráčel si s batůžkem hezky do kanalizace. Byla jsem trošku naštvaná, dala jsem si s tím práci a asi všichni víte, jaké jsou fixy na porcelán - dost tekuté, občas se s nimi hůř manipuluje, ale když jsou zapejkací, tak vydržej fakt sto let.

Fixkám jsem dala ještě druhou šanci a po tomhle mástrpísu jich dostanou určitě ještě víc- vyzdobila jsem si květináč, který se nemusí mýt tak často a tak důkladně, takže předpokládám, že bude držet jak klíště.

No a jak jsem postupovala? Nejdřív jsem si květináč umyla a usušila, pak jsem slabounce obkreslila dva vatové tamponky na odličování (nesmějte se), protože jsem potřebovala něco kulatýho, co by přilnulo k zaoblenému tvaru květináče a lehce jsem ten obrys umazala, aby ta fixa na porcelán byla co nejmíň kreslená přes obrys tenké centropenky.Pak jsem se už jenom poprala s obkreslením obrysu, udělala jsem ještě žlutý detail no a voilá, dílo je hotovo! Už jsem jenom nechala květináč zaschnout a novej domeček pro kytičku od mýho muže byl well done. Mám ale pocit, že ho brzo bude okupovat nějaký jiný kvítko, protože..., no, nemam zrovna skill v zahradničení a kytička mi celkem chcípá, ale to sem nepatří. RIP Narcisko, nebo co jsi za druh kytky, budiž je ti hlína lehká.


Celkově se mi s fixkama pracovalo celkem fajn, dobře se dají v případě nějakého chybného tahu smýt třeba odlakovačem na nehty nebo seškrábnout obyčejnejma nůžtičkama nebo nožíkem. Zaschlý je to fakt rychle, což je super a barvy jsou sytý. Jediný mínus, ale celkem podstatný pro mě je to, že můj obázek bohužel nedržel na talíři ani po jednom nevinnym umytí, a to jsem si ho ani nepředkreslovala centropenkou. Vím, že jiný fixy, co jsem měla, držej jak kdyby byly přilepený vteřiňákem a to jsem si pod ně dělala náčrty jak centropenkou, obyčejnou tužkou, tak i lihovkou.

Celkově mám z těch fixek celkem smíšený pocity, ale jsem moc ráda, že jsem měla možnost s touto firmou spolupracovat a určitě najdou využití jinde, než jen na nádobí a já se na to už ale sakra těšim.

Takže tímto děkuji Ivě z www.diyprojekty.blogspot.cz a těším se na vaše komentáře!


5 komentářů:

 1. Je super, že sis je aspoň mohla vyzkoušet. :/ ale je škoda, že se to hned smylo. Každopádně ten květináč vypadá krásně! Já bych to sama nedokázala nakreslit, protože mi dělá problém i rovná čára. :D
  Catherine Ribbon

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo to je, teda mam urcite oblibenejsi adepty co se tyce fix na porcelan nebo na nadobi a tak... :)

   Vymazat
 2. Tak aspoň že květináč vydržel :), já si takhle chtěla kdysi udělat hrneček, ale nějak jsem z toho upustila a úplnou náhodou jsem k Vánocům dostala od kamarádky hrneček s přesně tím motivem, který jsem chtěla nakreslit :D.
  Catamount

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. to je podle me super mit takovou kamaradku, ktera vi, co mas rada :))) podle me to svedci o tom, ze se dobre znate. :)

   Vymazat

Děkuji za každý komentář!