2. 1. 2018

🐾❌ OTEVŘI MĚ, KDYŽ...

Zdravím všechny mé čtenáře, a tentokrát nejen psí nadšence,

dnes bych se s vámi ráda podělila o článek, který potěší doufám i ty, kteří by na můj blog jinak nezabrousili. Podle ikonky v náhledu totiž můžete vidět, že se nejedná úplně o psí článek, takže je takovou výjimkou u mě na webu. Letošní rok jsem vyrobila mému příteli dárek, který jsem již jednou dělala, ale rozhodně se nepovedl tak, jako letos - dala jsem si na něm opravdu záležet, a i radost z dárku byla popsaná slovy "nejhezčí dárek, jaký jsem kdy dostal" 😊 . A o co se vlastně tedy jedná?


pro zvětšení klikněte na obrázek
22. prosince jsem se rozhodla, že si následující den - tedy v den oslavy Vánoc u rodiny mého přítele - otevře můj chlapec přesně tenhle dárek. Tak jsem se dopoledne vykopala z postele, dala se do práce a devět a půl hodiny vyráběla obálky, štítky, skládala krabici z IKEA, u čehož jsem se málem rozbrečela a plnila obálky vším, co mi padlo pod ruku. Už víte, o jaký vlastnoručně vyrobený dárek se jedná? Obálky "Otevři mě, když" spočívají v tom, že každá z nich má na sobě napsanou nějakou situaci a dotyčný by si obálky měl otevírat právě ve chvíli, kdy situace přesně sedí, aby to mělo ten správný význam. Povedlo se mi udělat přesně 31 obálek + pravidla a naplnila jsem jimi celou ozdobenou krabici tak, že se do ní už nevešlo nic jiného. 

Obálky jsem nekupovala, protože taková obálka o velikosti A5 v barevném provedení je celkem drahá, natož třicet takových, tak jsem se rozhodla si je vyrobit sama. Koupila jsem si barevné čtvrtky velikosti A3, z každé jsem udělala A4, odměřila 3 cm na zavírání a odstřihla růžky, aby to připomínalo opravdickou obálku. Strany jsem potom zalepila průhlednou lepící páskou, protože lepidlo by nemuselo nálož obálek vždycky udržet. Z obyčejného hnědého papíru jsem si vystřihla čtverečky o velikosti 8 x 8 cm a na všechny napsala stejným stylem písma i barvou "Otevři mě, když..." a danou situaci a přilepila čtvereček do levého spodního rohu. Pravý horní roh jsem ještě ozdobila samolepkou z Malého prince, která při trošce fantazie připomíná poštovní známku.

Obálka číslo jedna byla určená k otevření ihned. Byl v ní papírek s pravidly, který uvidíte níže, následně jsem ho po otevření přilepila zevnitř víka krabice, aby si můj přítel vždycky připomenul pravidla dárku a nerozbalil je všechny naráz. Druhá obálka byla určena k otevření přesně v den, kdy krabici dostal, tedy 23. 12., a obsahovala puk s nápisem Naše 1. Vánoce - 2017. Připadalo mi jako hezký nápad si každý rok dát jeden takový hokejový puk (mám doma totiž hokejistu profíka 😁), takže si v první den rozbalil hned dvě obálky. Při tvoření tohoto dárku jsem samozřejmě myslela i na to, že by se tento tip mohl líbit i vám, tak jsem obálky ještě před zalepením nafotila a tentokrát jsem asi poprvé v životě vděčná, že můj přítel nečte můj web. 😁 A taky tímto prosím všechny rodinné příslušníky a kamarády, kteří zrovna zabrousili na tento článek, aby se třeba sami pobavili v soukromí, ale nic mému drahému nevyzrazovali... díky!

pro zvětšení klikněte na obrázek

Přikládám tedy seznam obálek, které jsem udělala, a co jsem do nich vložila. Některé mají praktické využití, některé jsou spíše pro zábavu, některé berte prosím s rezervou! Některé mají i takový interní podtext, tak k nim přidám i stručné vysvětlení:

Otevři mě, když...
něco posereš → toaleťák
potřebuješ štěstí → čtyřlístek + štěstí-steroin bonbony
budeš nemocný → čaj, ibalgin, kapesníčky
potřebuješ nažhavit → sirky, škrtátko, svíčka
ti bude chybět Lev Praha (hokejový tým) → kartičky + výstřižky
tě bude bolet v krku → šalvějové bonbony
budeš mít suché rty → balzám na rty
budeš mít chuť na něco sladkého → čokoška
se budeš chtít zasmát → moje fotky, když jsem byla malá
tě někdo nasere → voodoo (vycpaný maňásek) a špendlík s popisem, o co jde
budeš potřebovat zvednout náladu → knížečka s citáty autora Malého prince
jako první → pravidla (již nalepená zespodu víka krabice)
budeš mít chuť někoho pobodat → kapesní nožík
ti bude zima → čaje a svíčka
se nebudeš moct rozhodnout → papírek s nápisy "pro x proti"
si budeš chtít někoho podat → podací lístek
si to budeš chtít hodit → vlaštovka z papíru
ti dojdou baterky → AA baterky
budeš potřebovat peníze → stírací los a když to nevyjde, mini obálčička s 1$ a 1,5€
se budeš chtít podívat na něco hezkého → zrcátko
toho budeš mít plný zuby → párátka
se v práci zase řízneš → náplasti a zdravotní čtverce
budeš ve stresu → bublinková fólie
bude 23. 12. 2017 → puk naše první Vánoce
nebudeš vědět kde jíst → losování různých míst, kam zajít na jídlo
ti bude chybět Floki (můj pes) → fotka, placka "nejlepší páníček" a obálka s chlupama, protože jsou vždycky uplně všude
ti dojde šampon → mini šampon
ti bude smutno, budeš si chtít popovídat, bude tě něco trápit... → nakreslený telefon s mým tel. číslem (vím, že ho má, ale pro připomenutí, že tu jsem vždycky pro něj)
budeš chtít vědět, jak mi na tobě záleží → důvody, proč tě miluju
jsi na mě naštvaný → omluvný dopis
se nebudeš chtít koupat sám → gumová kachnička
• budeš potřebovat obejmout → plyšový medvídek navoněný mou vůní

Tak snad jste se inspirovali i vy! Pokud jste něco takového vyráběli v minulosti taky, nebo se na to chystáte, určitě to hoďte na instagram a označte mě, @kristepanedede a nebo mi posílejte fotky do zpráv na facebooku! Budu se moc těšit 😊

4 komentáře:

 1. Toto jsem dostala loni od kamarádky k Vánocům a byl to fakt skvělý dárek! Možná bych něco takového mohla také příteli v dohledné době vyrobit :) A některé obálky fakt pobavily :D :D

  WantBeFitM

  OdpovědětVymazat
 2. Naprosto krásný, skvělej nápad.. tu knížku s citáty z malého prince jsem taky koupila pod stromeček 😉 Moc se mi líbí!-)

  OdpovědětVymazat
 3. Kujuu, Luci :)) jo, i Honzovi se právě líbila, tak jsem mu jí tam šoupla :)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý komentář!