14. 9. 2020

PELÍŠEK PO 707 DNECH | www.vsepropejska.cz

 

Ahoj!

Dnes je to přesně 707 dní, co pelech mýho psa prochází dennodenním zátěžovým testem. A já a e-shop Vše pro pejska vám představíme, že tyhle pelíšky doopravdy vydržej to, co spousta jinejch pelechů vzdá tak v půlce jejich životnosti.

Floki je obrovskej pes. Nebo teda aspoň ostatním tak připadá. Má 48 kilo. Lidi, kteří se kolem psů pohybujou, vám řeknou, že už viděli většího nebo těžšího, ale smrtelníci co nemají takový štěstí, se nad velikostí mýho psa pozastavujou. Taky jsem se pozastavila, když jsem mu jednoho dne pořídila novej obojek a za pár měsíců mu byl těsně. A stejně to bylo i s pelechem. Některý nevydržely jeho hrátky s kostma a hračkama, z některejch prostě jenom vyrostl. Některý rozcupoval. Všechny ty, co byly ještě v jakž-takž reprezentativním stavu jsem darovala do útulků. A právě před skoro dvěma lety mi přistála nabídka ke spolupráci právě s Vše pro pejska

Tenhle e-shop jsem už představovala v mým minulým článku. Sortiment se od naší spolupráce značně rozšířil, už nenabízí jen pelechy a oblečky, ale i tašky, batohy, obojky, vodítka, náhubky, postroje, pamlsky, kartáče a hřebeny, hračky dokonce i nějaký produkty pro kočičky

zdroj: vsepropejska.cz

Ale teď zpátky k pelechu. „Pelíšek“ má rozměry 110 × 130 cm a vejdu se do něj se psem i já. Viz níž focená fotka mě před spaním a s rozespalym psem. 

Standardně má pelech ještě okraje, v kterejch je tenhle polštář ukotven, a malej rozkošnej polštářek ve stejný barvě. Polštářek dělá parádu v kleci, kterou má Floki v kuchyni a má v ní hračky a deky, no a ty okraje... ty protrhnul. Teda, takový to dno pod polštářem z tenký černý textilie - na obrázku jsem ho ohraničila červeně, abyste věděli, o čem přesně mluvím. Floki si totiž moc rád dělá před spaním „hnízdečko“, takže hrabe a kroutí se v pelechu do všech stran, než se uvelebí. A jednou to prostě tenhle spodek schytal, když ho pod sebe podhrabal. Nemyslím si, že by nebyl kvalitně udělanej, to vůbec. Jenom to prostě není škrábadlo pro psy a v moment, kdy to nesledujete, to prostě může váš pes protrhnout. Stejně jako může zlikvidovat cokoliv jiného. Tohle prostě byla jenom blbá náhoda, a ačkoliv by to vůbec nemuselo bejt vidět, protože je to logicky vystlaný tím velkým polštářem, rozhodla jsem se to dál nepokoušet a používat pelech bez okrajů. 

Skvěle sloužil i v tý kleci, která je samozřejmě permanentně otevřená a Flo tam míval takový svý útočiště. Problém ale byl v tom, že tam chodil ležet jedině když jsem byla v kuchyni a... co si budem, tam já většinu dne netrávim. Přesunula jsem ho teda do svýho obýváku lomeno ložnice lomeno pracovny a tady si ho můj pan pes začal zase všímat a je v něm pečenej vařenej

A to myslim doopravdy. Ten pelech je prostě z takovýho super materiálu a nevím proč, ale Floki si do něj chodí lehnout i když je v bytě i venku šest set stupňů, místo aby to zakotvil někde na studený podlaze. Co je další věc, kterou si na pelíšku i po tak dlouhý době nemůžu vynachválit je fakt, že když se Floki snaží uvelebit a hrabe jak zběsilej, molitanem plněnej vnitřek prostě zůstane na svým místě a nikde se v pelechu neshrabe, jestli mi rozumíte. Prostě se nestane, že by vpravo uvnitř pelechu byla výplň nahrabaná na jednom místě a vlevo byl prázdnej cíp, ten pelech drží tvar od samýho začátku pořád stejně

Člověk by řekl, že si v něm může dát klidně i tříchodovou večeři a vykydat všechno kolem, a i tak by šel poměrně jednoduše vyčistit. To ale nemá pořád na Flokiho s kravskou kostí. Nejradši by si ji vzal samozřejmě ke mně do postele, přece si nebude drobit do tý jeho, ale to nepřichází v úvahu, nehodlám spát v kusech krávy, který on nezpracuje. A i uslintaný fleky a kousky kostí lze z pelechu odstranit jedna radost. Ze čtyř prošitých ďolíčků je teda potřeba chlupy a další bordel dostat ven vysavačem, to se asi nebude dát vyklepat úplně pořádně, ale psí chlupy - teda aspoň ty Flokiho, co se naštěstí zas tak nezabodávaj do nábytku a oblečení - jdou dolů z pelechu klidně i takovým tím lepícím odchlupovačem. Čistila jsem ho i mýdlem a kartáčem a uschnul až překvapivě rychle. Když ho ale budete chtít vzít ve sprše / vaně nebo venku hadicí, asi to chvilku potrvá, než úplně vyschne.

Ten pelech je prostě super, je cenově dostupnej, ve spoustě barevnejch provedeních a ve spoustě velikostech. Je pevnej a bytelnej, ale zároveň lehkej. Nikde z něj ani po dvou letech nekoukaj nitky, nikde (krom teda zmíněný spodní části) není potrhanej ani poškrábanej jak od hraček, tak od kostí, zubů ani drápů. Dobře se čistí, je pohodlnej pro psí klouby při dlouhodobym užívání a v interiéru díky moc pěknýmu designu a barevným variacím udělá parádu. A mně jí bude v nově zrekonstruovaným bytě dělat brzo i tenhle šedivej, abych ten současnej mohla vrátit zpátky do klece do kuchyně a byl k dispozici pro pejsky, kteří se tu ocitnou v dočasce. 

Toť můj pohled na království mého pana psa po téměř dvou letech. Budu ráda když mi napíšete, jaký pelíšky mají vaši psi, jestli s vámi spí v posteli nebo jestli do pelechů třeba vůbec nechoděj, a proč? Těším se na komentáře i jakoukoliv jinou zpětnou vazbu!↑ jo, i tyhle kusy slin a kostí šly dost jednoduše dolů kartáčem a mýdlem.5 komentářů:

 1. Pelíšek měl parádní zátěžovou zkoušku. :D Protržené dno pelechu znám. Náš Fík má uprostřed pelechu mega díru, přestože ho nepoužívá na spaní, ale jen jako nádobu na hračky. Za mlada v něm rád hrabal, postupně ho to přešlo. Teď v tom pokračuje mladá Eliška, která si tam občas dokonce i lehne. Fík a pelech ale bydlí u rodičů, zatímco Eliška a já už ne, takže jí pelech slouží jen na návštěvách.

  OdpovědětVymazat
 2. Jéé, tento pelíšek vypadá fakt suprově! My se s přítelem chceme stěhovat a do nového bytečku si chceme pořídit pelíšek i pod pracovní stůl, protože tam naše Elinka často leží, když u něj pracujeme. Chceme si koupit nějaký menší, aby se nám vešel hezky pod stůl a zároveň musí být příjemný! :-) Taky by nás nemusel úplně zruinovat, přecejenom toho budeme při tom stěhování nakupovat hodně.

  OdpovědětVymazat
 3. Ahoj, moc ráda čtu tvé zajímavé články. Máme doma malé psí miminko a to pudla. Chtěla bych pro něj sehnat pelíšek pro psy. Proto jsem se dala do hledání na internetu a našla jsem zde parádní pelíšky. Také jeden z nich našemu Dennymu koupila. Přeji pohodový den.

  OdpovědětVymazat
 4. Já myslím, že na to, že ho má přes dva roky vypadá fakt dobře. Já jsem pelech pro psa nedávno po půl roce kupoval nový, protože jsem šel do rizika a navštívil obchod, který neznám a navzdory mojí pověrčivost a zvyku jsem šel po designu a ne po praktičnosti. Tak se mi to vrátilo jako bumerang, protože už během prvního měsíce se začaly trhat švy a mi bylo jasné, že s tímhle pelechem to na dlouho nebude.

  OdpovědětVymazat
 5. No jako my jsme taky kupovali pelech, ale nakonec jsme ho museli trochu předělat. Hlavním problémem byla podlaha. Měl jsem za to, že podlaha pro mazlíčky musí něco vydržet a ne že ji pes při troše hrabání doslova vytrhá z těch úchytů. Takže jsme to nakonec trochu předělávali, ale teď už je všechno v pohodě.

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý komentář!