autorka

ADÉLA & FLOKI
OH MY DOG!


ENGLISH VERSION OF „ABOUT ME“ PAGE HERE


Ahoj!

Právě se nacházíš na té nejnavštěvovanější stránce na mém blogu, a předpokládám, že jsi sem zabrousil/a ze stejného důvodu, jako všichni před Tebou a já Ti za to děkuju. Zde se totiž dozvíš veškeré informace o mně a mém psisku, o tomto projektu, o mých vizích do budoucna a proč potřebuji zrovna Tebe k tomu, aby se nám společně podařily tyto cíle vyplnit. A začít můžeš rovnou kliknutím na odběr úplně dole, je to zdarma, nebudou Ti chodit žádné spamy, a já budu mít radost.

Ale začněme od začátku.

Tento blog vznikl na přelomu února a března roku 2015 pod názvem „Ježkovy voči!“, a jak již název napovídá, původně měl reprezentovat web o mé ježčí kamarádce Bublině. Tak jsem také chvíli činila a psala tipy a rady zaměřené na chov ježků, ale brzy se články staly tak různorodé, že byste tehdejšímu blogu těžko hledali kategorii k zařazení.

Vše se změnilo v létě roku 2016, kdy jsem začala vypomáhat v trnavském útulku a můj blog se pomalu začal plnit příspěvky o psech. Největší změna přišla s adopcí mého pejska Flokiho, o kterém se zde také dočtete ve spoustě článcích, a to jsem konečně našla smysl a zaměření těchto stránek. Jelikož odjakživa patřím mezi ty méně trpělivé a ty, co všechno potřebují mít hned, ze dne na den jsem měla novou (současnou) doménu, nový design, nové zpracování článků a teď už jen plním tyto webovky články, fotkami, příběhy, radami a tipy, které jsou - doufám - pro Tebe a další čtenáře aspoň trochu užitečné a zábavné.

KDO JSEM JÁ A JAKÉ JSOU MÉ CÍLE?

Bylo by asi celkem vhodné představit i sebe samotnou, jakožto jedinou autorku, přispěvatelku, pseudo-grafičku a tvůrkyni celého tohohle webu. Jmenuji se Adéla, narodila jsem se jednoho letního dne ještě v minulém tisíciletí a od útlého dětství běhala po čtyřech, hrála si na psa a štěkala. To jsme já ani moje rodina ještě nevěděli, jak moc velkou roli budou pejsci v mém životě hrát. Můj život ovlivnili pro mě tři nejdůležitější psi - Ralf, zlatý labrador, se kterým jsem od mých čtyř let vyrůstala. Dinky, náš boloňský psík, se kterým jsem si od mých osmi let prožila všechny páníčkovské povinnosti poprvé a účastnila se s ním hobbíků v agility, a který mě v září 2014 v mé náruči navždy opustil, no a samozřejmě můj Floki, se kterým jsme se tak nějak zachránili navzájem 😊. Becky byla prvním útulkovým pejskem, se kterým jsem kdy měla tu čest.


Pejsků, kteří ovlivnili můj život je samozřejmě daleko víc, a je jím každý pes, kterého jsem měla možnost ať už zachránit z ulice nebo být nápomocná při hledání nového domova. Můj první zážitek se záchranou pejska byl v Trnavě, kdy nám k plotu někdo bezcitně přivázal mladého pejska menšího vzrůstu. Timi skončil v péči trnavského útulku, a o pár dní později jsem naštěstí poznala jeho novou adoptivní rodinku 💙. Bonbona chtěli majitelé, známí mé tehdejší kamarádky, vyhodit na ulici, tak jsem místo tašky s učebnicemi a penálem do školy vyrazila s taškou s vodítkem a náhubkem pro tohohle zlatého krasavce. Taktéž jsem si ho nemohla nechat ani dočasně kvůli Flokimu, tak jsem se mu dlouhý půlrok snažila najít domov sdílením tohoto příspěvku i přesto, že byl v trojském útulku a v květnu 2017 se konečně zadařilo. Kdo ale Bonbonka momentálně vlastní a kde se nachází, to netuším, doufám však v to, že se má lépe než v předchozí rodině. No a o zatím poslední zachráněné fenečce až z Itálie a našem dobrodružství si můžete přečíst článek tady 😊.Účelem celého tohoto webu není jen propagovat útulkové psy a psát články o tom, jak si máme kupovat psy z kvalitních chovů nebo adoptovat; především mi však jde o šíření těchto informací a o osvětu, protože jsou lidé v tomto ohledu vskutku velmi málo erudovaní. Na mém webu najdeš spoustu článků vhodných pro děti i dospělé, proč je výhodné si pejska adoptovat, případně proč nemnožit další, když dodnes jsou kapacity českých i slovenských útulků téměř vždy plné, nebo informace o tom, co je to průkaz původu, a že neslouží pouze k výstavním účelům. Díky Tobě, Tvému přečtení, navštívení mých stránek, komentování, odebírání mého blogu či dokonce sdílení (💙!!!) se o tomto všem dozví i lidé ve Tvém okolí a další a další. A i kdybych díky tomu měla pomoci jednomu útulkovému pejskovi najít domov, či jednomu člověku rozmluvit nakrytí jeho voříška, aby jí dopřál štěňátka, bude mít celý tenhle web SMYSL. A to právě i díky Tobě.

Také zbožňuji cestování a chci udělat náš společný život s Flokim o to zajímavější. Chci ukázat lidem, že je možné cestovat s velkým psem za málo peněz a užít si to. Zde na tomto webu také sdílím zážitky z našich společných cest.

KDO JE FLOKI?

Floki se narodil nejspíš někdy kolem začátku roku 2016 a je to kastrovaný voříšek pocházející ze vsetínského útulku. Domnívám se, že je to kříženec ovčáka a satanova dítěte. Spolu to táhneme od půlky srpna 2016, kdy jsem si ho vyhlédla na stránkách peswebu a pár dní nato jsem si pro něj jela - bylo to to nejlepší rozhodnutí v mém životě. Já zachránila jeho z kotce a on zachránil můj život. 💙PÁR ČLÁNKŮ, KTERÉ MAJÍ U ČTENÁŘŮ ÚSPĚCH:

                             🐾 Množení - co to je a jak tomu předejít
                             🐾 Cestování se psem + checklist věcí, na které nezapomenout
                             🐾 Tipy a rady jak zvládnout Silvestr s pejskem
                             🐾 Deset situací, kdy pejska NE
                             🐾 Článek o tom, že „bojové plemeno“ je jen mýtus
7 komentářů:

 1. Ahoj, máš moc krásný blog. Jsi šikovná, jak si to všechno dokážeš sama udělat. Začetla jsem se do článků o vztahu na dálku. Ten můj bohužel skončil. Vám držím palce a budu se těšit na další články.

  A.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Agnes, moc děkuju za milý komentář! Mrzí mě, že tvůj vztah na dálku už nefunguje. Zbývá jen doufat, že tě brzo potká jiný a lepší!! :))

   Vymazat
 2. Jé, ty jsi sympatická osoba. Na tvůj blog jsem přišla dneska poprvé, ale určitě tu nejsem naposledy - fascinuje mě zatím nejvíc to, že máš ježka. Ale už se těším, až si tady počtu. :-)
  (můj blog je: http/i-ris.blog.cz)
  Měj se hezky!

  OdpovědětVymazat
 3. Zlatá, Terezko, děkuju, jdu to tam upravit :)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý komentář!