autorka

ADÉLA STINGLOVÁ & FLOKI
OH MY DOG!


KDO JSEM?

Jsem jednadvacetiletá studentka z Prahy a psát mě bavilo ještě dřív, než bylo cool mít vlastní blog. Za svůj život jsem měla spoustu webových stránek snad na všech dostupných platformách, ale vždycky po nějaké době zanikly kvůli mé neaktivitě. To ale není případ tohohle webu, který žene vpřed moje bezmezná láska ke psům.

V roce 2015 jsem maturovala a o rok později jsem nastoupila na Karlovku, kde studuji humanitně zaměřený obor. Během roční pauzy mezi studiem jsem pracovala v Trnavě jako IT personalistka. Mezi moje přední zájmy patří mimo psů hlavně hokej, kreslení, angličtina a obecně cizí jazyky, cestování, čtení, tvoření různých vychytávek a snažím se žít zero waste životem, o kterém se určitě dozvíte časem více na těchto stránkách. Konkrétněji tedy moje srdíčko propadlo Harry Potterovi, z hudby Imagine Dragons, Panic! At The Disco a určitě chci část života prožít už několik dlouhých let ve Švédsku. 

JÁ A PSI
S pejsky vyrůstám prakticky odmalička; začalo to zlatým labradorem Ralfem, který byl úplně první pes, se kterým jsem trávila každý den od mých čtyř let. Později, v osmi letech jsme si pořídili s rodinkou boloňského psíka Dinkyho, který v září roku 2014 bohužel tenhle svět opustil a já byla dlouhé dva roky bez psa. A potom se do mého života přikutálela ta černobílá chlupatá koule, kterou všichni znáte, a od té doby se dá říct, že bydlím já u svého psa. Když jsem bydlela v Trnavě, chodila jsem pomáhat se psy do místního útulku, a vlastně díky této zkušenosti jsem se začala zajímat o chov psů ještě asi o 610 % víc, než tomu bylo před tím. Jelikož je na světě spoustu šikovných a vzdělaných kynologů, nemůžu říct, že se vyznám ve všech odvětvích, proto se mou kynologickou specializací stalo právě především šíření osvěty o množení psů, průkazech původu, podvodech, lžích a mýtech, které se s neregistrovanými chovy pojí a pomáhání opuštěným pejskům. Okrajově se zajímám i o krmivo, proto mě můžete kontaktovat, když budete chtít poradit s krmením pro vašeho chlupáče. Co se týče psích sportů, chovných stanic, výstav a různých závodů, samozřejmě i v téhle oblasti nějaké základní vzdělání mám, ale nejsem v téhle sféře natolik zběhlá, abych mohla rozdávat profesionální rady. (:

KDO JE FLOKI?

Floki je rok a půl starý, nyní už i kastrovaný voříšek pocházející ze vsetínského útulku. Domnívám se, že je to kříženec ovčáka a satanova dítěte. Spolu to táhneme od půlky srpna 2016, kdy jsem si ho vyhlédla na stránkách peswebu a pár dní nato jsem si pro něj jela - bylo to to nejlepší rozhodnutí v mém životě. To on mě nakopnul k tomu, abych věnovala svůj celý život psům a probudil ve mně to, co mě baví a dělá mě šťastnou. 


8 komentářů:

 1. Ahoj, máš moc krásný blog. Jsi šikovná, jak si to všechno dokážeš sama udělat. Začetla jsem se do článků o vztahu na dálku. Ten můj bohužel skončil. Vám držím palce a budu se těšit na další články.

  A.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Agnes, moc děkuju za milý komentář! Mrzí mě, že tvůj vztah na dálku už nefunguje. Zbývá jen doufat, že tě brzo potká jiný a lepší!! :))

   Vymazat
 2. Jé, ty jsi sympatická osoba. Na tvůj blog jsem přišla dneska poprvé, ale určitě tu nejsem naposledy - fascinuje mě zatím nejvíc to, že máš ježka. Ale už se těším, až si tady počtu. :-)
  (můj blog je: http/i-ris.blog.cz)
  Měj se hezky!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mám radost, že se ti můj blog líbí! :).

   Vymazat
 3. Ahoj Dede, jen bych chtěla upozornit, aby jsi si opravila odkaz u Rozhovor na blogu Zápisník spisovatelky na tento - http://www.zapisnik-spisovatelky.cz/blogerska-zpovednice-3-1-dede-jezkovy-voci/

  Přecházela jsem na wordpress, a odkazy se trošku změnili :) Tak aby to fungovalo!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zlatá, Terezko, děkuju, jdu to tam upravit :)

   Vymazat

Děkuji za každý komentář!